Lista produktów wg dostawcy: Hilding

Wszystko zaczęło się ponad 70 lat temu w Bjärnum w Szwecji, kiedy to założyciel koncernu Hilding Andersson rozpoczął produkcję łóżek. Od 1939 roku Hilding Anders produkuje łóżka i materace, a dzięki operatywności i ciągłemu dążeniu do rozwoju firmy, już w 1940 roku przedsiębiorstwo zyskało renomę za produkty wysokiej jakości. Dobra passa założyciela firmy wsparta dodatkowo innowacyjnym działaniem Olle Anderssona (syna Hildinga Anderssona), którego celem było zostać największym innowatorem w branży, trwa nieprzerwanie aż do dziś.


Historia Hilding Anders Polska rozpoczęła się w 2000 roku. Koncern Hidling Anders podjął wówczas decyzję o wybudowaniu fabryki w Polsce. Jeszcze w tym samym roku rozpoczęto budowę pierwszej hali produkcyjnej w Murowanej Goślinie pod Poznaniem, a w 2001 roku ruszyła pierwsza produkcja materacy. Początkowo powierzchnia zakładu liczyła 6 500 m2. Po kolejnych rozbudowach w latach


  • 2002 (rozbudowa hali produkcyjnej),

  • 2004 (rozbudowa produkcji i magazynu),

  • 2006 (własne centrum cięcia i klejenia pianek),

  • 2010 (rozbudowa centrum logistycznego)

powierzchnia całego zakładu wynosi obecnie ponad 45 tys. m2.


Pierwsze dwa lata istnienia firmy to produkcja dedykowana całkowicie naszemu największemu klientowi firmie IKEA. W 2003 roku koncern zdecydował o wprowadzeniu na rynek polski marki Hilding, marki która dziś, obok marek prywatnych, stanowi największy udział w naszej produkcji. Następny brand w portfolio produktowym to marka Curem, która została wprowadzona w roku 2008. Najmłodszą marką w naszej ofercie jest norweski Jensen – marka obecna w Skandynawii od ponad 65 lat.

Brak produktów tego dostawcy.

Blog

Szafka nocna do sypialni. Modele na każdą kieszeń

Szafka nocna do sypialni. Modele na każdą kieszeń

Wbrew pozorom, szafka nocna pełni ważną funkcją w każdej sypialni. To właśnie na niej trzymamy...

Biała sypialnia: meble i dodatki do jasnego wnętrza

Biała sypialnia: meble i dodatki do jasnego wnętrza

Planujesz remont sypialni i chcesz pomalować ją na biało? Jest to bardzo stylowe rozwiązanie,...

Co zrobić, gdy materac jest za twardy?

Co zrobić, gdy materac jest za twardy?

Powszechnie uważa się, że dobry materac to twardy materac. Nie jest to jednak prawda, o czym...