Szafka nocna do sypialni. Modele na każdą kieszeń

Szafka nocna do sypialni. Modele na każdą kieszeń

Wbrew pozorom, szafka nocna pełni ważną funkcją w każdej sypialni. To właśnie na niej trzymamy aktualnie czytane książki, najważniejsze leki i okulary, to na niej też kładziemy poranną kawę. Czym się kierować przy jej wyborze? Jakie są modele szafek nocnych na każdą kieszeń?

Jak wybrać najlepszą dla siebie?

Zanim zdecydujesz się na zakup szafki nocnej upewnij się, ile miejsca możesz na nią wygospodarować. Zastanów się też, jakie masz oczekiwania od nowego mebla. Czytasz książki lub gazety w łóżku, lubisz jeść w nim śniadania czy kolacje, a może chcesz mieć wszystkie leki pod ręką? Te wszystkie kryteria należy uwzględnić przed podjęciem decyzji. Musisz się także liczyć z tym, że jeśli nie masz w swojej sypialni regału, biurka czy komody, na szafkę nocną będziesz odkładał więcej przedmiotów. Powinna być wtedy większa.

Od czego zależy cena szafki nocnej?

Na cenę szafki nocnej ma wpływ przede wszystkim materiał, z jakiego została wykonana, wielkość,  ewentualne zdobienia i to, ile posiada półek oraz szuflad. Ceny zależą również od producenta. Czasem zdarza się tak, że zbliżone do siebie szafki mają zupełnie różne ceny. Dlatego przed wyborem warto przejrzeć różne oferty.

Materiał a cena szafki nocnej

Zdecydowanie najtańsze są szafki z płyty wiórowej. Jest to dobre rozwiązanie tylko na krótki okres czasu, np. zaraz po przeprowadzce. Nie jest ona trwała i odporna na urazy mechaniczne, szybko będzie więc na niej widać ślady użytkowania. Płyta wiórowa jest też trudna w obróbce, więc wszystkie modele są do siebie zbliżone.

Nieco droższe, ale nadal w dobrych cenach, są szafki nocne z płyty MDF. Jest ona bardziej solidna, dlatego na rynku dostępnych jest wiele modeli. Zdarza się jednak, że koszt zakupu szafki nocnej z płyty MDF przekracza koszt tej z prawdziwego drewna. Wtedy lepiej zdecydować się na tę drugą opcję.

Tylko meble z litego drewna zapewniają trwałość i naturalne piękno przez wiele lat, dlatego warto zainwestować w szafkę nocną z drewna.

Blog

Szafka nocna do sypialni. Modele na każdą kieszeń

Szafka nocna do sypialni. Modele na każdą kieszeń

Wbrew pozorom, szafka nocna pełni ważną funkcją w każdej sypialni. To właśnie na niej trzymamy...

Biała sypialnia: meble i dodatki do jasnego wnętrza

Biała sypialnia: meble i dodatki do jasnego wnętrza

Planujesz remont sypialni i chcesz pomalować ją na biało? Jest to bardzo stylowe rozwiązanie,...

Co zrobić, gdy materac jest za twardy?

Co zrobić, gdy materac jest za twardy?

Powszechnie uważa się, że dobry materac to twardy materac. Nie jest to jednak prawda, o czym...