Czy białe meble żółkną? Dlaczego?

Opublikowano:
Czy białe meble żółkną? Dlaczego?

Czy białe meble żółkną? Nad tym pytaniem zastanawia się coraz więcej osób, które w modny sposób chcą umeblować sobie pokój, jadalnię, salon, czy też kuchnię. Biel w wielu aranżacjach jest bardzo atrakcyjna wizualnie. Sprawdza się ona zarówno w klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych zestawieniach. Styl rustykalny czy też prowansalski nie może się bez niej obejść. Biel w zestawieniu z jasnymi tonami optycznie powiększa pomieszczenie i pozwala domownikom się w nim zrelaksować. Czy warto się jednak na nią decydować?   

Czy białe meble drewniane żółkną?

Czy białe lakierowane meble żółkną? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest to zależne od bardzo wielu czynników. Jedno jest jednak pewne: decydując się na wyposażenie kuchni, czy też salonu, w tym jasnym odcieniu, warto zdecydować się na sprawdzone produkty. Niska jakość materiałów, z których wykonane zostały meble oraz wątpliwej skuteczności preparaty: tanie farby oraz emalie, z pewnością nie pomogą zachować nieskazitelnej bieli. Dlatego tego typu meble drewniane należy kupować u cenionych producentów. 

Dlaczego białe meble żółkną?

Odpowiednia pielęgnacja mebli to podstawa, jeżeli chcemy, by te dobrze prezentowały się przez lata. Białe meble zżółknąć mogą w kilku przypadkach, kiedy: ciągle narażone są na zabrudzenia w postaci tłuszczu, mają częsty kontakt z wodą i zawilgoconą przestrzenią, wystawione są na bezpośrednie działanie wysokich temperatur. Warto brać pod uwagę te czynniki, wybierając odpowiednie białe meble do mieszkania.

Co zrobić, aby białe meble nie żółkły?

O tym, czy białe meble żółkną przesądza często sposób, w jaki się je czyści - podkreśla to niejeden producent mebli drewnianych. Sekret tkwi w technice, jak i środkach, jakich się używa. Chcąc w prawidłowy sposób zadbać o białą powierzchnię należy zacząć od:

  • starcia pierwszej warstwy zanieczyszczeń suchą bawełnianą ściereczką. Użyć do tego można również akrylowej miotełki,
  • użycia odpowiednich preparatów. Powinny być one dedykowane do konkretnych powierzchni. Podczas pierwszego użycia warto jest je przetestować na powierzchni mebla, która nie jest na co dzień widoczna,
  • użyć preparatów zabezpieczających w sprayu (w przypadku mebli lakierowanych). Zapoznanie się z ich instrukcją również jest wskazane. 

Wszystkie opisane powyżej czynności powinno wykonywać się w jednym kierunku - od góry mebla, po sam jego dół. Stosując się do tych zasad każdy będzie wiedział, czym czyścić białe meble

Warto kupować białe meble? 

Podsumowując: czy białe meble kuchenne żółkną, podobnie jak te w salonie, czy pokoju? Tak, jeżeli źle się o nie dba i są niskiej jakości. Nie warto jednak z nich rezygnować. Niepodważalnie wizualnie nadadzą każdemu pomieszczeniu wyrazistego charakteru. Zakupić możesz je w naszym sklepie: Meble z Krakowa. Daj się oczarować oryginalnym designersko kolekcjom. Jesteśmy producentem, który z pewnością sprosta Twoim wymaganiom

Komentarze

Zostaw swój komentarz!