Jak dobrze urządzić kuchnię? Postaw na funkcjonalność!

Opublikowano:
Jak dobrze urządzić kuchnię? Postaw na funkcjonalność!

Stół do jadalni to bardzo ważny mebel w każdym domu. Pełni on funkcję centrum, przy którym spożywa się wspólne posiłki, a także przyjmuje gości. Dlatego też powinien on być odpowiednio dobrany do indywidualnych potrzeb. Meble do jadalni muszą pasować rozmiarem do pomieszczenia, a jednocześnie zapewnić miejsce dla wszystkich domowników. Jak więc wybrać stół i krzesła do jadalni? Na co zwracać uwagę? Jak doświadczony producent mebli z drewna podpowiadamy!

Jaki stół do kuchni wybrać ?

Wybór stołu z krzesłami najlepiej zacząć od określenia swoich potrzeb. Jeśli masz dużą rodzinę i często siadacie do wspólnych posiłków, powinieneś to uwzględnić przy szukaniu odpowiednich mebli. Każdy z domowników musi przecież mieć swoje miejsce przy stole. Kolejny krok to zmierzenie dostępnej przestrzeni. Aspekt ten jest Twoim największym ograniczeniem. Może bowiem okazać się, że Twoja kuchnia lub jadalnia nie są na tyle duże, by zmieścić wybrany przez Ciebie stół drewniany z krzesłami. Wówczas należy znaleźć rozwiązanie, które Cię zadowoli, a nie ograniczy wolnej przestrzeni.

Producenci mebli starają się więc swoją ofertą dopasować do zróżnicowanych oczekiwań klientów. Wśród dostępnych produktów znajdziemy stoły prostokątne i owalne w wielu rozmiarach oraz w różnym stylu.

Rodzaje stołów 

Stół z metalowymi nogami w stylu industrialnym?  A może elegancki stół dębowy? Wybór jest naprawdę duży! Z pewnością więc uda Ci się znaleźć model idealny dla siebie. Czym kierować się przy wyborze?

  1. Dostępna przestrzeń – pamiętaj, że w małych pomieszczeniach lepiej sprawdzi się stół prostokątny. Zajmuje on zdecydowanie mniej miejsca niż modele w okrągłych lub owalnych kształtach. Wybierając stół i krzesła zaplanuj przestrzeń tak, aby móc swobodnie się wokół nich poruszać. Postaraj się więc znaleźć model o optymalnym dla Ciebie rozmiarze.
  2. Ilość miejsc przy stole – uwzględnij wszystkich domowników, abyście mogli razem spożywać przy nim posiłki. Jeśli planujesz organizację większych przyjęć przy stole, wybierz model z możliwością rozłożenia go lub po prostu uwzględnij to w rozmiarze. 
  3. Styl – podobają Ci się stoły industrialne lub w stylu loftowym? A może nowoczesne stoły do jadalni? Przemyśl całość aranżacji i postaw na stół, który ją dopełni. Ze względu na pełnioną przez niego funkcję, jest on ważnym elementem każdej kuchni lub jadalni. Dlatego też warto wybrać stoły drewniane, które będą stanowić centrum wystroju. Do nowoczesnych wnętrz świetnie sprawdzi się np. stół industrialny lub loftowy. Metalowe nogi do stołu dadzą mu wyjątkowy i wyróżniający się wygląd.
  4. Jakość – wybierając stół kuchenny, postaw na najwyższą jakość. Najlepszą opcją są więc meble drewniane. Modele te będą trwałe i wytrzymałe, a jednocześnie zapewnią świetny wygląd przez długi czas. Są także łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu. Wśród nich znajdziesz:

Lite drewno to najlepszy materiał na piękne i wytrzymałe meble drewniane. 

Jak dobrać krzesła do stołu? 

W jadalni oraz kuchni na komfort i funkcjonalność oprócz stołu duży wpływ mają także krzesła. Powinny one pod wieloma względami pasować do stołu. Bardzo istotna jest wysokość krzeseł do stołu. Powinno się na nich wygodnie usiąść, aby móc bez wysiłku użytkować blat. Nie mogą one więc być zbyt niskie ani zbyt wysokie. Odległość siedziska od blatu powinna wynosić około 30 cm, a od podłogi około 45 cm. Na szerokość każda z osób potrzebuje około 60 cm blatu. Stosując się do tych zasad, łatwiej będzie Ci wybrać modele praktyczne i funkcjonalne. 

Oprócz wysokości i szerokości ważny jest także styl krzeseł. W zależności od wystroju możesz zdecydować się krzesła kuchenne do stołu idealnie dopasowane kolorystycznie lub też kontrastujące. Np. do stołu drewnianego loftowego czy industrialnego świetnie będą pasować krzesła białe lub o mieszanej kolorystyce.

Meble drewniane – buk, sosna, czy dąb? Meble, z którego drewna wybrać?

Meble drewniane sosnowe, bukowe, czy dębowe? Wybór ten jest uzależniony od Twoich preferencji oraz dostępnych modeli. Każdy z tych materiałów wykazuje wytrzymałość oraz trwałość. Są to meble z drewna wysokiej jakości, które będą służyły Ci przez długi czas. Jeśli więc nie wiesz, na co się zdecydować, zapoznaj się z ofertą lub skontaktuj z doradcą. 

Podsumowanie 

Meble z Krakowa mają w swojej ofercie wysokiej jakości krzesła i stoły drewniane w różnym stylu. Znajdziesz wśród nich modele, które spełniają nawet najwyższe oczekiwania. Oferujemy stoły bukowe oraz dębowe, a także krzesła bukowe, dębowe i sosnowe. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z nami, a wspólnie wybierzemy najlepsze dla Ciebie meble!
 

Komentarze

Zostaw swój komentarz!