Jaką komodę do salonu wybrać?

Opublikowano:
Jaką komodę do salonu wybrać?

Urządzanie wnętrz to dla wielu osób zadanie przyjemne, choć często czasochłonne. Wymaga między innymi odpowiedzi na pytanie, jaka komoda do salonu będzie najlepsza, a mebli jest na rynku tak wiele, że naprawdę można się pogubić. Porównywanie produktów zajmuje wiele czasu, ale możesz go zaoszczędzić. Podpowiadamy, jaka komoda do salonu sprawdzi się najlepiej – na co zwrócić szczególną uwagę, przeglądając oferty, a także jak dobrać jej rozmiar do pomieszczenia.

Mebel na lata, czyli jak wybrać komodę do salonu 

Nie zaskoczymy Cię – to, jaką komodę wybrać do salonu, zależy przede wszystkim od Twoich preferencji i możliwości, jakie daje samo pomieszczenie. Jeśli chcesz mieć pewność, że komoda zagości w salonie na wiele lat i mimo upływu czasu będzie dobrze wyglądać, postaw na meble drewniane w całości wykonane z litego drewna. Dlaczego? 

  • Nadają się do wnętrz w każdym stylu – drewno złagodzi cięższą, industrialną aranżację, ale też ociepli surowe, skandynawskie wnętrza.
  • Są trwałe – jeśli nie chcesz komody do salonu, która po raptem 2 latach będzie wyglądać, jakby miała z 30, to lite drewno będzie najlepszym wyborem.
  • Są uniwersalne – nawet jeśli zaplanujesz zmianę całej aranżacji w salonie, drewniana komoda nadal będzie pasować do Twojego pomysłu.

Jak sprawdzić, jaka komoda pasuje do Twojego salonu? Weź pod uwagę trzy elementy – funkcjonalność, styl (estetykę wykonania) oraz kolorystykę. Nowoczesne komody do salonu mogą różnić się wyglądem, ale ich podstawowe przeznaczenie jest zawsze takie samo – ułatwić Ci przechowywanie przedmiotów, których nie chcesz trzymać na widoku, ewentualnie służą jako miejsce na telewizor. Wiele zależy od tego, co dokładnie chcesz schować w komodzie. Czy będzie to barek z alkoholem, czy miejsce do przechowywania zastawy lub dokumentów?

To, jaką wybrać komodę do salonu, zależy również od Twoich pomysłów na aranżację. Komody drewniane są uniwersalne, ale różnią się m.in. detalami i kolorem. Aranżacja komody w salonie to wyzwanie, ponieważ ze względu na gabaryty mebel zajmuje większość miejsca w pomieszczeniu. Świetnym rozwiązaniem są komody wyposażone w nóżki, które dodają bryle lekkości, a jednocześnie ułatwiają sprzątanie. Podobny efekt uzyskasz, wybierając białą komodę do salonu – ciemniejsze kolory lepiej zrównoważyć pozostałymi elementami wyposażenia. Poniżej znajdziesz listę elementów, które warto wziąć pod uwagę. Sprawdź, czy komoda:

  • ma prowadnice z cichym domykiem,
  • jest dostępna w opcji na wymiar,
  • ma szuflady, na których zależy Ci najbardziej – czy są pojemne i jaka jest ich ilość,
  • ma zdobienia, czy jest minimalistyczna,
  • ma uchwyty, czy jest to nowoczesna wersja bez klamek,
  • jest wykonana z litego drewna,
  • będzie pasować do pozostałych mebli w salonie.

Jak dobrać rozmiar komody do wnętrza

Jaką komodę do salonu wybrać, jeśli dysponujesz ograniczonym metrażem? Dobrze sprawdzi się komoda rozbudowana w górę – tym sposobem maksymalnie wykorzystasz dostępną przestrzeń. Innym rozwiązaniem są meble na wymiar. W naszym sklepie zdarza się, że klienci proszą o modyfikację wymiarów, dzięki czemu interesująca ich biała komoda mieści się do salonu.

Prostszy jest wybór komody do salonu o większym metrażu. Daje Ci to swobodę, o którą trudniej w przypadku np. kawalerki, czy mało ustawnego pomieszczenia. W takiej sytuacji możesz zdecydować się na długą, szeroką i jednocześnie wysoką komodę do salonu. Taki mebel stanie się centralnym punktem pomieszczenia.

Jaka komoda do salonu będzie najlepsza

Jak wybrać komodę? Tak jak pozostałe meble takie jak szafy drewniane czy ławy drewniane – kieruj się przede wszystkim funkcjonalnością i jakością wykonania, ponieważ dzięki temu będziesz mieć pewność, że dobrze wydajesz pieniądze. Oczywiście niemniej ważna jest estetyka. W naszym sklepie znajdziesz ciekawe komody do salonu, które sprawdzą się w niemal każdej aranżacji – to zaleta drewna, które doskonale łączy się z innymi materiałami, nie tracąc przy tym uroku.

Podsumowanie

Komody do salonu uważa się za stylowe meble – szczególnie te większe, które są często centralnym punktem pomieszczenia. Wybór komody bywa problematyczny głównie ze względu na mnogość produktów. Doskonale rozumiemy, że trudno podjąć decyzję, jeśli trzeba porównać kilkaset lub więcej mebli. Jaką komodę wybrać do salonu, żeby uniknąć rozczarowania? Przede wszystkim wybierz zaufanego producenta, a następnie sprawdź rodzaj materiału wykorzystanego do produkcji, parametry i funkcjonalności komody, oraz estetykę wykonania. Wyobraź też sobie, jak będzie wyglądać duża lub mała komoda w towarzystwie pozostałych mebli w salonie – dzięki temu będzie Ci łatwiej ocenić, czy pasuje do aranżacji.

Jeśli nadaj zastanawiasz się, jak dobrać komodę do salonu – skontaktuj się z nami. Chętnie podzielimy się doświadczeniem i pomożemy wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Komentarze

Zostaw swój komentarz!