Jaki kolor ścian do białych mebli?

Opublikowano:
Jaki kolor ścian do białych mebli?

Biel to najbardziej uniwersalna barwa. Dlatego w wielu aranżacjach stanowi ona bazę kolorystyczną. Zastanawiasz się: jaki kolor ścian do białych mebli wybrać? Podjęcie tej decyzji nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Pasują one do wielu odcieni, jednak sam korzystny wygląd nie wystarczy. Musisz zastanowić, co chcesz osiągnąć daną barwą tła. Wiele zależy także od typu pomieszczenia, w którym znajduje się jasne wyposażenie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci dobrać odpowiedni kolor ścian do białych mebli.

Jaki kolor ścian do białych mebli w salonie?

To jaki kolor ścian do białych mebli w salonie wybrać, zależy od stylu, w którym chcesz urządzić to pomieszczenie. Coraz bardziej popularny staje się minimalizm. Zakłada on nie tylko małą ilość przedmiotów, ale i prostotę barw. Wybierając ten styl, możesz zdecydować się na białe ściany. Wnętrze, w którym główną rolę gra biel, wielu osobom może wydawać się surowe i chłodne, ale jest to tylko pozór. Kilka drobnych dodatków kolorystycznych wystarczy, by całe pomieszczenie stało się eleganckie, nowoczesne i przytulne.

Decydując się na jasny kolor ścian do białych mebli, w łatwy sposób możesz też urządzić salon w stylu skandynawskim. Wystarczy dodać kilka drewnianych elementów oraz miękkie i kolorowe dodatki. Takie połączenie naturalnych materiałów z delikatnymi barwami pozwoli Ci stworzyć Twoją idealną przestrzeń.

Jeśli chcesz urządzić salon w innym stylu, ciekawym pomysłem, będzie użycie wyraźnego koloru na jednej ze ścian. Beż, brąz lub nawet czerwony będą do tego idealne. Nie bój się też używać różnych wzorzystych motywów. Bardzo popularne są obecnie cegły, dzięki którym można osiągnąć industrialny klimat.

Jaki kolor ścian do białych mebli w kuchni?

Biel doskonale łączy się z innymi dodatkami kolorystycznymi – wykorzystaj to! Jaki kolor ścian do białych mebli w kuchni? Złote lub srebrne elementy tła sprawią, że przestrzeń stanie się ona bardziej elegancka. Natomiast kolory pastelowe ożywią ją i spowodują, że pomieszczenie wyda się bardziej radosne. Ciekawym rozwiązaniem jest również pomalowanie jednej ze ścian na bardzo ciemny kolor np. czarny lub granatowy. Dzięki temu kuchnia stanie się nowoczesna, a jasne stoły i meble będą bardziej widoczne. Natomiast odważne osoby mogą zdecydować się na jaskrawe kolory. Nie powinny one jednak znajdować się na całej powierzchni ścian, a jedynie na jej fragmencie. Dzięki temu nie spowodujesz efektu przytłoczenia.

Pamiętaj też, że biel często zmienia swój odcień, w zależności od tego, z jakimi barwami jest połączona. W kuchni, w której znajduje się dużo mebli, jest to szczególnie ważne. Wyposażenie może zatem przyjmować tonację ciepłego kremu, a nawet chłodny odcień błękitu. A wszystko to zależy od koloru ścian.

Jaki kolor ścian do białych mebli w sypialni?

Barwy w sypialni powinny uspokajać i wyciszać. Jasne szafki nocne i łóżka drewniane świetnie spełniają tę funkcję. Jednak równie ważne są inne elementy tego pokoju. Jaki kolor ścian dobrać do białych mebli w sypialni? Warto wybrać jasne i stonowane barwy. Do sypialni uniwersalnym odcieniami są zatem szarości i błękity, które pozwolą Ci spokojnie odpłynąć do krainy snów. Oryginalnym wyborem są też odcienie beżu, który współgra i jednocześnie odcina się od bieli. Stanowi więc dla niej doskonałe tło.

Jaki kolor ścian do białych mebli w pokoju młodzieżowym lub dziecięcym?

Urządzając pokój dla swoich pociech, warto dobrze się zastanowić: jaki kolor ścian do białych mebli w pokoju młodzieżowym/dziecięcym wybrać. Będzie to pomieszczenie, w którym Twoje dziecko będzie spać, uczyć się i spędzać czas z kolegami i koleżankami. Białe biurka drewniane, szafy i łóżka to świetna decyzja, gdyż będą stanowić bazę dla wielu kolorów. Dzięki temu możesz wybrać taką barwę, która będzie najbardziej podobała się najmłodszemu członkowi rodziny.

Pamiętaj jednak, by nie malować ścian na zbyt jaskrawy kolor, gdyż jest on bardzo męczący dla wzroku. Nie musisz jednak rezygnować z wyrazistych barw. Powinny one jednak nie zajmować dużej powierzchni. Natomiast jeśli chcesz pomalować wszystkie ściany, trzeba wybrać takie odcienie, które pochodzą z jasnej palety kolorów np. morski błękit lub turkus.

Wybierz białe meble w Meble z Krakowa

Wiesz już, jakie powinny być ściany do białych mebli. Pozostaje Ci jedynie wybrać odpowiedni styl do Twojego pomieszczenia. Kupując u nas meble z litego drewna, stworzysz idealną bazę, którą urozmaicisz pięknymi kolorami

Komentarze

Zostaw swój komentarz!