Meble z litego drewna – czy warto w nie inwestować?

Opublikowano:
Meble z litego drewna – czy warto w nie inwestować?

Meble z litego drewna czy ze sklejki? Na które z nich postawić? Jeśli właśnie urządzasz dom lub planujesz zmianę wyposażenia swojego mieszkania, z pewnością staniesz przed powyższym wyborem. Obecnie na rynku znaleźć możemy meble charakteryzujące się różną jakością i będące w szerokim przedziale cenowym. Jakie są więc różnice pomiędzy materiałami użytymi do ich wykonania? Z czego wynika rozbieżność cen? W tym artykule przedstawiamy, czym różnią się meble z litego drewna oraz ze sklejki. Meble z litego drewna – czy warto w nie inwestować?

Co wyróżnia meble z litego drewna?

Meble z litego drewna to produkty wyjątkowe. Każdy z elementów jest jedyny w swoim rodzaju, gdyż pochodzi z rzeczywistego drzewa. Na ich powierzchni zobaczyć można niepowtarzalne słoje. Lite drewno to więc materiał naturalny. Poddawany jest specjalnemu sezonowaniu, obróbce oraz impregnacji. Z tak przygotowanych desek tworzone są całościowe meble.

Meble z litego drewna oprócz wyjątkowości i naturalności, wyróżnia także wysoka jakość. Trwały materiał poddany dodatkowym obróbkom staje się jeszcze bardziej wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Dzięki temu meble z litego drewna zachowują świetny wygląd przez długi czas. 

Meble z litego drewna mają także wielką zaletę w postaci efektownego wyglądu. Są eleganckie i solidne. Doskonale się prezentują mimo upływu lat. Porównując ich wygląd do tych wykonanych ze sklejki, gołym okiem zauważyć można różnicę. 

Meble drewniane a meble z litego drewna – czy jest różnica?

W sklepach meblarskich znaleźć można jednak także zamienniki mebli z litego drewna. Najczęściej są one wykonane ze sklejki, czyli forniru. To cienkie warstwy drewna sklejone w jedną całość. Następnie poddawane są oklejeniu innymi, jeszcze cieńszymi warstwami drewna. W ten sposób produkowane są płyty drewnopodobne, z których następnie tworzy się meble. Jeśli więc zastanawiasz się, czy meble drewniane a meble z litego drewna są tym samym, odpowiedź brzmi nie. Określenie “drewniane” zostało upowszechnione i jest obecnie szeroko wykorzystywane. W zasadzie meble drewniane można by podzielić na dwie kategorie:

  • meble z litego drewna, 
  • meble ze sklejki.

W ten sposób łatwo zauważyć można różnicę. Warto podkreślić, że meble ze sklejki są dużo gorszej jakości niż te z litego drewna. Ich odporność na uszkodzenia oraz trwałość są dużo niższe. Wraz z upływem czasu zauważyć można, że ich wygląd oraz funkcjonalność ulegają pogorszeniu.

Zalety mebli z litego drewna

Jeśli wiesz już, co to są meble z litego drewna i co znaczy to określenie, warto poznać ich zalety. Należą do nich przede wszystkim:

  • wysoka jakość i trwałość – meble z litego drewna to inwestycja, z której cieszyć będziesz się latami; ich solidność oraz wysoka jakość materiału wykonania, czyli szlachetnego surowca, jakim jest drewno, sprawiają, że będą one służyły Tobie, a nawet kolejnym pokoleniom;
  • efektowny wygląd – co tu dużo mówić, meble z litego drewna fantastycznie się prezentują;
  • duży wybór – meble z litego drewna są dostępne w wielu różnych wzorach i kolorach; bardzo wielu producentów stawia na jakość swoich produktów i wykonuje je właśnie z tego surowca; dlatego też z łatwością znajdziesz meble w stylu klasycznym, nowoczesnym, skandynawskim, czy prowansalskim;
  • naturalność – warto także podkreślić, że meble z litego drewna wytwarzane są z naturalnego surowca, co z pewnością jest korzystniejszym wyborem dla środowiska.

Jak więc widzisz, meble z litego drewna mają liczne zalety, które powinny przekonać się, że jest to inwestycja warta swojej ceny.

Podsumowanie

Meble z litego drewna cieszą się dużą popularnością. Każdy, kto był posiadaczem choć jednej sztuki wykonanej z tego szlachetnego surowca, doskonale rozumie dlaczego. Ich wysoka jakość i świetny wygląd zachowany przez lata, sprawiają, że nie mają one sobie równych w wyposażeniu wnętrz. Warto jednak wybierać meble z litego drewna od sprawdzonych producentów. Nasz internetowy sklep meblowy ma je w swojej ofercie. Tworzymy je z pasją i największą starannością o szczegóły. Sprawdź meble z litego drewna w naszej ofercie i przekonaj się, że to doskonały wybór!
 

Komentarze

Zostaw swój komentarz!