Meble z Litego Drewna - Czyli jakie?

Opublikowano:
Meble z Litego Drewna - Czyli jakie?

Efektowne, ponadczasowe, trwałe i wygodne w użytkowaniu - właśnie takie są meble z litego drewna. Stanowią doskonałe rozwiązanie, dla tych, którzy cenią naturalne materiały oraz dla tych, którzy stawiają na umiejętne połączenie designu z jakością. Meble z drewna litego świetnie prezentują się w każdym wnętrzu, uzupełniając aranżacje realizowane w różnych stylach. Ich specyfika czyni z nich rozwiązanie na lata. Poznaj meble drewniane z litego drewna i przekonaj się, co warto o nich wiedzieć.

Co oznacza termin "meble z litego drewna"?

No właśnie, czym właściwie są cieszące się coraz większą popularnością wśród świadomych konsumentów meble z litego drewna? To meble, które powstają z czystego drewna optymalnej jakości - nie znajdziesz w nich warstw wykonanych z żadnych innych materiałów. Takie drewno jest fachowo obrabiane oraz impregnowane. To wszystko sprawia, że meble drewniane z litego drewna są wyjątkowo trwałe, odporne na uszkodzenia, komfortowe w użytkowaniu, a przy tym zachwycają eleganckim, oryginalnym wyglądem. Dzięki temu meble z drewna litego mają szerokie zastosowanie i sprawdzają się zarówno w jadalni czy salonie, jak i sypialni czy garderobie. 

Warto wiedzieć, że meblami z drewna litego można nazwać też te, które posiadają określone elementy ze sklejki - te elementy to dna szuflad oraz tylne ściany. Co więcej mianem "meble drewniane" producenci nazywają często meble ze sklejki, a te posiadają jedynie cienką warstwę drewna. Chcąc wybrać meble optymalnej jakości, szukaj więc nie mebli drewnianych, a mebli z litego drewna.

Dlaczego meble z litego drewna są lepsze od sklejki?

Przede wszystkim meble z litego drewna mają naturalny charakter, a wykorzystywane do ich wykończenia bejce czy lakiery są ekologiczne. Dzięki temu lite drewno jest przyjazne użytkownikom, co szczególnie docenią alergicy. Z kolei do produkcji mebli ze sklejki wykorzystywane są kleje oraz inne substancje, które mogą niekorzystnie oddziaływać na użytkowników danej przestrzeni.

Kolejny, istotny aspekt to trwałość. Meble z drewna litego wyróżniają się niezawodną trwałością, a ich specyfika pozwala na ich odświeżanie, czy łatwe usuwanie powstałych usterek. Wystarczy zeszlifować warstwę, by mebel wyglądał jak nowy. Sklejka natomiast posiada jedynie cienką okleinę drewnianą, a tuż pod nią gorszej jakości płytę wiórową. W ten sposób nie tylko jest bardziej podatna na uszkodzenia, ale także jej szybka naprawa jest niemal niemożliwa. 

Wygląd niepowtarzalny w przypadku każdego mebla - oczywiście mowa o meblach z litego drewna. Rysunek słojów czy ułożenie sęków nigdy nie będzie takie samo na dwóch meblach, to coś prawdziwie unikatowego.

Właściwości higroskopijne - naturalne drewno wspiera proces regulowania wilgotności powietrza w danym pomieszczeniu.

Wbrew pozorom wybór mebli z drewna litego to także oszczędność finansowa - dzięki ponadczasowemu designowi oraz doskonałej wytrzymałości stanowią rozwiązanie na lata.

Czy lite drewno ma jakieś wady?

Ogrom zalet mebli z litego drewna wiąże się także z ich ceną. I to właśnie cena postrzegana jest za ich wadę i może zniechęcać. Nie jest to jednak słuszne podejście. Wysokiej jakości meble drewniane to inwestycja na wiele lat, często korzystają z nich nawet kolejne pokolenia. W perspektywie czasu brak konieczności zmiany mebli okazuje się być zatem oszczędnością.

Pielęgnacja mebli z litego drewna

Obawiasz się, że to skomplikowane? Niepotrzebnie - pielęgnacja mebli z litego drewna jest prosta. W przypadku surowego drewna należy raz w miesiącu przetrzeć powierzchnie ściereczką nasączoną specjalnym olejem, który jednocześnie czyści i zabezpiecza. Natomiast do pielęgnacji drewna lakierowanego wystarczy szmatka z wodą lub preparatem antystatycznym, dzięki któremu na meblach będzie osiadało mniej kurzu. Warto także pamiętać, aby na litym drewnie nie kłaść bardzo gorących przedmiotów, a wszystkie plamy usuwać jak najszybciej. To podstawy pielęgnacji, jakie warto znać, kiedy chcesz, by meble z litego drewna przez długi czas służyły swoją funkcjonalnością, efektownie zdobiąc wnętrza.

Meble z drewna litego to meble, które spełniają oczekiwania klientów względem trwałości, designu i charakteru. To meble, które dopasowują się do Twoich potrzeb. Jako producent mebli drewnianych realizujemy indywidualne zamówienia, oferujemy meble na wymiar z drewna sosnowego, brzozowego i bukowego, w szerokiej gamie kolorów. Poznaj możliwości, jakie zapewnią meble z litego drewna i odkryj na nowo komfort codziennego życia.

Komentarze

Zostaw swój komentarz!