Czym Czyścić Białe Meble Lakierowane i Matowe?

Opublikowano:
Czym Czyścić Białe Meble Lakierowane i Matowe?

Czym czyścić białe meble? Do szału doprowadzają Cię najmniejsze drobinki kurzu i marzysz o tym, aby aranżacja wnętrza zawsze świetnie się prezentowała? Tak jak wiele osób przed tobą uległeś czarowi białych mebli, ale zastanawiasz się, w jaki sposób o nie zadbać? Spokojnie, ten poradnik powstał specjalnie z myślą o osobach, takich jak Ty. Dowiesz się z niego czym myć białe meble i jak dbać o nie, aby zachwycały przez pokolenia! Zapraszamy do lektury!

Jak czyścić białe meble - zasady ogólne

Jesteś dumnym posiadaczem mebli drewnianych w kolorze białym? Jeżeli właśnie zastanawiasz się nad tym, jak o nie dbać, aby nawet po latach prezentowały się tak samo dobrze, jak w dniu zakupu mamy dla Ciebie kilka rad. Stosując się do tych ogólnych zasad, będziesz mieć pewność, że zachowają one swój blask. Sprawdzą się one zarówno przy czyszczeniu białych mebli matowych, jak i z lakierowanych (z połyskiem).

  1. Zawsze czyść mebel od góry do dołu. Dzięki temu unikniesz osadzania się brudu i kurzu na dopiero co wyczyszczonych powierzchniach.
  2. Przed myciem zawsze najpierw odkurz mebel na sucho, aby pozbyć się wierzchniej warstwy brudu.
  3. Pamiętaj o regularnym sprzątaniu, bez względu na pomieszczenie, w jakim znajduje się mebel. Drobinki kurzu, brudu i tłuszczu, a także wilgoć mogą z czasem prowadzić do żółknięcia białych mebli.
  4. Stosuj środki chemiczne dopasowane do danych mebli. Każdorazowo stosuj się do zaleceń producenta preparatu, a także samych mebli. Jeżeli masz wątpliwości, możesz przetestować środek czyszczący na niewielkiej, mało widocznej powierzchni mebla.
  5. Jeżeli chcesz używać do czyszczenia mleczka, wybierz białe. Może okazać się, że inne preparaty będą farbować.

Wiesz już jak dbać o białe meble - nasze wskazówki sprawdzą się nie tylko podczas wiosennych porządków. Dzięki regularnemu czyszczeniu szafy i łóżka będą wyglądać świetnie, a lakierowane, białe meble kuchenne z pewnością nie zżółkną.

Jak czyścić białe meble lakierowane?

Wiesz już, jak i czym myć białe meble, jeśli jednak posiadasz modele lakierowane, poświęć chwilę na dalszą lekturę. Meble z połyskiem, które świetnie się prezentują, wymagają specjalnego traktowania, aby zachować swój urok. Jak czyścić białe meble lakierowane? Podpowiadamy:

  • lakier i szorstkie gąbki lub ścierki są fatalnym połączeniem - po myciu na meblu mogą pojawić się nieestetyczne rysy;
  • domowe sposoby często się nie sprawdzą - ocet lub soda mogą naruszyć lakier, podczas gdy woda z mydłem ma tendencję do jego matowienia;
  • używaj dedykowanych meblom lakierowanym preparatów w sprayu - nabłyszczą powierzchnię i profesjonalnie zadbają o Twój mebel;
  • stosuj się do ogólnych zasad omówionych powyżej.

Doskonałe białe meble

Marzysz o białych meblach, ale odkładasz decyzję o zakupie, bo nie masz pewności jak o nie dbać? Po lekturze wiesz już jak czyścić białe meble i czym je myć, aby zachowały swój doskonały wygląd. Teraz zachęcamy do zakupu prosto od producenta mebli drewnianych Meble z Krakowa - nasze kolekcje Cię oczarują!

Komentarze

Zostaw swój komentarz!