Jak Pielęgnować Meble z Litego Drewna?

Opublikowano:
Jak Pielęgnować Meble z Litego Drewna?

Czy wiesz, że meble z litego drewna zachwycają trwałością i wyglądem przez wiele lat? Jednak aby służyły jak najdłużej, niezmiennie będąc także oryginalnym elementem dekoracyjnym, należy je właściwie pielęgnować. Pielęgnacja nie jest skomplikowana, ale ma istotne znaczenie dla trwałości i estetyki mebli. Przekonaj się, jak odpowiednio dbać o meble z drewna litego.

Meble z litego drewna - co to znaczy?

Chcąc kompleksowo zadbać o meble z litego drewna, warto poznać ich specyfikę. To meble produkowane z czystego, odpowiednio sezonowanego, obrabianego i impregnowanego drewna wysokiej jakości. Jakość drewna oraz profesjonalny proces obróbki sprawiają, że meble drewniane z drewna litego wyróżniają się:

  • niezwykłą wytrzymałością,
  • odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia,
  • wygodą w codziennym użytkowaniu,
  • niepowtarzalnym wyglądem.

Zadbaj o swoje meble z drewna litego

Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoje meble drewniane będą towarzyszyły Ci przez lata, zapewniając przytulny klimat we wnętrzach.

1. Codzienna pielęgnacja - do oczyszczenia mebli z litego drewna z kurzu wystarczy zwilżona wodą lub delikatnym płynem antystatycznym miękka ściereczka. Meble drewniane należy wytrzeć do sucha. Nie jest wskazane stosowanie uniwersalnych preparatów do drewna, bo te mogą zniszczyć naturalny materiał. Warto pamiętać, że istotny jest rodzaj wykończenia mebli - to, co dobre dla mebli lakierowanych, może okazać się szkodliwe dla mebli olejowanych.

2. Kontakt z płynami - meble z drewna litego nie lubią nadmiernej ilości wody, dlatego wszelkie plamy należy wycierać jak najszybciej, ale dosuszanie na przykład gorącym powietrzem nie jest wskazane.

3. Optymalna wilgotność - drewno, jako materiał naturalny, reaguje na zmiany poziomu wilgotności - rozszerza się i kurczy. Aby uniknąć pęknięć na drewnie, należy zadbać o wilgotność na poziomie 50-60% i zapewnić temperaturę nie wyższą niż 25°C. Meble z litego drewna użytkowane w kuchni i łazience muszą zostać odpowiednio zaimpregnowane, a pomieszczenia te powinny być dobrze wentylowane.

4. Wysokie temperatury - należy uważać, aby drewno nie miało kontaktu z przedmiotami o wysokiej temperaturze. Mogłoby to skutkować miejscowym odbarwieniem powierzchni. Warto zatem stosować specjalne podkładki na przykład pod kubki czy naczynia.

5. Przebarwienia - zarówno wspomniane gorące przedmioty, płyny, jak i inne substancje na przykład spożywcze czy chemiczne, mogą powodować przebarwienia, dlatego wszelkie substancje należy usuwać z powierzchni mebli z drewna litego natychmiast.

Odpowiednia pielęgnacja to klucz!

Decydując się na wysokiej jakości meble z litego drewna, warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. To właśnie dzięki temu będziemy mogli cieszyć się ich nienaganną estetyką i funkcjonalnością przez lata. Jako producent mebli drewnianych doskonale wiemy, jak wiele znaczy dbałość o drewniane powierzchnie. Zadbaj o swoje meble, a jeśli szukasz nowych - poznaj nasze rozwiązania i przekonaj się, jak efektowne i wygodne w utrzymaniu jest drewno.

Komentarze

Zostaw swój komentarz!