Jak urządzić sypialnię? Jakie meble wybrać?

Opublikowano:
Jak urządzić sypialnię? Jakie meble wybrać?

Jednym z pomieszczeń, w których spędzasz około 1/3 doby jest sypialnia. Aby była faktycznym miejscem relaksu i wypoczynku powinna być urządzona nie tylko designersko, ale przede wszystkim funkcjonalnie i wygodnie. Niezaprzeczalną podstawą wyposażenia każdej sypialni są meble – łóżko, szafy, komody, stoliki nocne. Czy wiesz, jak będzie wyglądać Twoja sypialnia? Inspiracje z naszego artykułu mogą pomóc obrać Ci dobry kierunek w trakcie jej urządzania!

Na jaki styl się zdecydować?

Jeśli głowisz się nad tym, jak urządzić sypialnię, określ w pierwszej kolejności własne preferencje. Przeglądaj katalogi, zapisuj to, co Ci się podoba np. na portalu Pinterest i znajdź swój styl! Aktualnie modne są sypialnie w stylu boho. Sypialnia może być  też utrzymana w stylu klasycznym, modernistycznym, lub modny skandynawskim. Jeśli lubisz eklektyzm, czy styl art deco – podążaj za inspiracjami i przenieś je do swojego wnętrza. Pamiętaj, że style i trendy wnętrzarskie się zmieniają – wybierając klasyczną bazę, taką jak wysokiej jakości meble drewniane, możesz nadać określony styl dodatkami – zasłonami, obrazami, elementami dekoracyjnymi i narzutą na łóżko. Najlepszy pomysł na sypialnię to uniwersalna podstawa w postaci prostych mebli i dowolne dodatki utrzymane w stylu takim, jaki Ci się aktualnie podoba!

Najmodniejsze kolory sypialni

Najmodniejsze kolory sypialni to takie, które pasują do pomieszczenia i są zgodne z Twoim poczuciem estetyki. Chociaż we wnętrzarskich trendach nadal zaszczytne miejsce na podium zajmuje klasyczną biel i odcienie szarości, w tym sezonie można zauważyć również wielki powrót na ściany delikatnych pasteli w odcieniach zgaszonej zieleni, cynamonu, musztardy i brudnego różu. Jaki kolor może mieć zatem Twoja sypialnia? Aranżacje kolorystyki ścian w tym sezonie będą nawiązywać do natury! W sezonie będą królować kolory ciepłe, elegancji, zgaszone i naturalne!

Jak urządzić małą sypialnię?

Jak urządzić sypialnie, która jest stosunkowo mała? Aranżacje małej sypialni najlepiej jest rozpocząć od wyboru kolorystyki. W małych pomieszczeniach najlepiej wyglądają jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń. W większej sypialni możesz bardziej „zaszaleć” z kolorem, wybierając mocniejsze, ciemniejsze i bardziej nasycone barwy. Do niewielkiego pokoju wybierz jasne kolory i jasne i proste meble. Dobrym rozwiązaniem na małą sypialnię jest również zastosowanie dużych luster, które optycznie zwiększą przestrzeń, lepiej rozproszą w niej światło i przy okazji spełnią praktyczną funkcję.

Aranżacje sypialni w bloku

Pomieszczenia w blokach są zazwyczaj nieco mniejsze od tych, którymi dysponują właściciele domów. Aranżacje sypialni w bloku powinny być zatem zrealizowane według wyżej opisanego planu do niewielkich pomieszczeń. Jeśli Twoja sypialnia nie grzeszy wielkością, wybieraj meble multifunkcyjne – łóżka do sypialni drewniane z pojemnikiem na pościel pomogą Ci w lepszej organizacji większych przedmiotów, które nie mieszczą się w szafie, takich jak np. zimowe kurtki puchowe, sezonowe zmiany pościeli, narty, walizki itp.

Aranżacje sypialni na poddaszu

Poddasze doskonale wygląda zaaranżowane w stylu klasycznym i boho. Szczególnie jeśli zawiera ono elementy konstrukcyjne, takie jak np. belki sufitowe. Aranżacje sypialni na poddaszu mogą być jednak dość problematyczne z uwagi na dopasowanie mebli. To pomieszczenie ze skosami, które ograniczają możliwość swobodnego wyboru gotowych mebli. Czasami niezbędne będzie zrezygnowanie z gotowej szafy kosztem zabudowy na wymiar, która pomoże Ci wykorzystać każdy metr kwadratowy sypialni na poddaszu. Jeżeli jednak chodzi już o łóżka, komody i szafki nocne – problem skosów ich raczej bezpośrednio nie dotyczy, dzięki czemu możesz zachować możliwość swobodnego wyboru.

Jakie meble do sypialni wybrać?

Podstawą każdej sypialni jest wygodne i duże łóżko. Warto również zainwestować w szafki nocne i szafy drewniane. Drewno jest odporne na uszkodzenia i intensywne użytkowanie, ma szlachetny wygląd i formę. Wybierając meble do sypialni kieruj się ich jakością! Meble drewniane to meble na lata. Tego samego niestety nie można powiedzieć o meblach z płyt wiórowych i MDF.

Wiesz już, jak ma wyglądać Twoja sypialnia? Inspiracje możesz czerpać z katalogów, serwisów ze zdjęciami itp. Dobrym pomysłem jest również odwiedzić dobry sklep meblowy (online lub stacjonarnie) i zobaczyć, jak wybrane meble do sypialni komponują się z przygotowaną przez projektantów aranżacją.

Komentarze

Zostaw swój komentarz!