Jak zaaranżować skosy na poddaszu?

Opublikowano:
Jak zaaranżować skosy na poddaszu?

Pomysłowa aranżacja poddasza ze skosami może być nie lada wyzwaniem. Masz do dyspozycji niewielką przestrzeń i musisz rozsądnie gospodarować każdym centymetrem. Pokój ze skosem — choć oczywiście jego aranżacja nie jest łatwa — daje również szerokie pole do wykazania się kreatywnością. Możesz zaprojektować go w stylu romantycznym, boho albo rustykalnym. Potrzebujesz wskazówek? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak zaaranżować skosy na poddaszu.

Aranżacja poddasza ze skosami — sprawdź nasze pomysły! 

Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić przestrzeń na poddaszu, masz wiele możliwości. Jeśli chcesz wykorzystać potencjał poddasza, warto  swój strych  zmienić w romantyczną sypialnię czy spokojny gabinet. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, żeby urządzić w tym pomieszczeniu garderobę czy pokój dziecięcy.

Sypialnia

Sypialnia na poddaszu będzie wyjątkowo zacisznym miejscem. Przez okno dachowe możesz patrzeć w gwieździste niebo przed zaśnięciem lub obserwować krople deszczu uderzające o szybę nad Twoją głową. Do sypialni na poddaszach wiele osób wybiera łóżka drewniane, które doskonale pasują do romantycznego klimatu tego miejsca. Radzimy jednak, żeby meble te nie stały bezpośrednio pod skosem — przy takim położeniu łatwo nabić sobie guza. Najlepiej również ustawić łóżko tak, żeby poranne słońce nie świeciło Ci bezpośrednio w twarz, zwłaszcza jeśli lubisz dłużej pospać.

Gabinet

Poddasze jest najczęściej najcichszym pomieszczeniem w domu, a więc jest to najlepsze miejsce na gabinet. Będzie to doskonałe miejsce do nauki czy pracy zdalnej. Najlepiej umieścić biurko tuż pod oknem — będziesz mieć odpowiednie oświetlenie do pisania na komputerze czy czytania książki. Warto, żeby w takim gabinecie znalazły się stylowe meble drewniane — zwłaszcza gustowne biblioteczki.

Jak rozjaśnić poddasze?

Nie każde poddasze jest  jasne i dobrze doświetlone. Jak urządzić poddasze, jeśli okna są niewielkie i wpada przez nie niewiele światła słonecznego? W takich przypadkach najlepiej postawić na jasne barwy, które nie tylko rozświetlą pomieszczenie, lecz również optycznie je powiększą. Na poddaszach zazwyczaj króluje kolor biały, jednak nie każdy lubi ściany w tym kolorze. Równie dobrze możesz wybrać farby w odcieniach beżu, jasnej zieleni czy żółcieni oraz jasne drewniane meble. Warto również postawić na oświetlenie sufitowe i lampy z gustownymi abażurami.

Jak zaaranżować skosy?

Skosy na poddaszu często pozostają niezagospodarowane, ponieważ nie jest łatwo znaleźć dla nich zastosowanie. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe! Możesz powiesić na nich ulubione zdjęcia, obrazy lub plakaty (pamiętaj, że ramki w tym przypadku powinny opierać się na trzech zawieszkach, nie na jednej). Na pochyłej ścianie bardzo efektownie wygląda też gustowna tapeta.

Dobrym pomysłem jest również zabudowa skosów na poddaszu. Możesz wykorzystać je jako miejsce na garderobę lub dużą szafę. Pod ścianami kolankowymi warto również umieścić szafki nocne, pudełka z zabawkami czy stoliczek pod telewizor.

Podsumowanie

Wiele osób zastanawia się, na co przeznaczyć poddasze i jak je urządzić. Najczęściej te pomieszczenia aranżowane są na sypialnie czy gabinety. Trzeba jednak zaznaczyć, że zazwyczaj na poddaszach jest niewiele światła. Warto więc rozjaśnić to pomieszczenie przy pomocy jasnych kolorów ścian, mebli i dodatkowego oświetlenia.

Komentarze

Zostaw swój komentarz!