Cisza w sypialni - jak wyeliminować skrzypienie łóżka?

Opublikowano:
Cisza w sypialni - jak wyeliminować skrzypienie łóżka?

Zastanawiasz się co zrobić, żeby Twoje łóżko nie skrzypiało? Dźwięki pojawiające się przy każdym ruchu skutecznie uniemożliwiają zasypianie i porządny wypoczynek, co w dłuższej perspektywie jest zwyczajnie nie do wytrzymania. W końcu to sen jest jedną z najważniejszych potrzeb fizjologicznych człowieka, a na jego jakość wpływa wygodne i komfortowe miejsce do spania. Mając na uwadze odpowiednią jakość odpoczynku, bez wątpienia trzeba zadbać o poznanie przyczyny, dlaczego łóżko skrzypi oraz wyeliminowanie tego problemu. Przejdź do dalszej części tego wpisu i sprawdź wskazówki, które z dużym prawdopodobieństwem pozwolą Ci się pozbyć źródła niepożądanych dźwięków.

Dlaczego łóżko skrzypi?

Zastanawiasz się co zrobić, żeby łóżko nie skrzypiało? W pierwszej kolejności warto znaleźć przyczynę, która powoduje niepożądane dźwięki przy każdym, nawet najmniejszym ruchu. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie dlaczego łóżko skrzypi, najczęściej wskazuje się takie powody, jak:

  • materiał wykonania – zarówno pracujące drewno, jak i nienaoliwione ramy metalowe mogą powodować uciążliwe dźwięki,

  • niedokręcone śrubki – zdarza się, że drobne poluzowania mogą powodować, że łóżko skrzypi,

  • złe ułożenie materaca – jeśli materac jest źle ułożony na stelażu, możesz mieć problem ze skrzypiącym łóżkiem.

Niezależnie od tego, czy Twoim problemem jest skrzypiący stelaż łóżka, czy materac, z pewnością warto zadbać o jego rozwiązanie.

Co zrobić, żeby łóżko nie skrzypiało?

Skrzypiące łóżko powoduje u Ciebie coraz większą irytację i frustrację? W końcu ile można znosić wielogodzinne zasypianie i poranne problemy z pobudką po niespokojnym śnie? Poznaj więc skuteczne sposoby na to, by skrzypiący stelaż łóżka przeszedł do przeszłości. Przygotowaliśmy dla Ciebie pięć rekomendacji:

  • dokręcenie poluzowanych śrub – poprawienie łączeń w miejscu śrubek i wkrętów może być rozwiązaniem problemu. Dobrze mogą się sprawdzić także specjalne podkładki, które utrudnią ich ponowne poluzowanie.

  • zastosowanie wosku – sprawdzi się w przypadku drewnianych mebli i zminimalizuje tarcie elementów, co w konsekwencji sprawi, że rama łóżka przestanie skrzypieć.

  • wykorzystanie oleju lub smaru – propozycja rozwiązania problemu skrzypiącego stelażu metalowego łóżka. Sprawdzi się tu nawet olej roślinny, gliceryna, czy popularny WD–40.

  • połączenie lub sklejenie ze sobą niestabilnych elementów ramy – jeśli zastanawiasz się jak wzmocnić stelaż i ramę łóżka, by pozbyć się problemu skrzypienia, to z reguły wystarczy ich sklejenie. Najpierw trzeba znaleźć te miejsca, w których są ruchome elementy i trwale połączyć je ze sobą. UWAGA! Taka ingerencja może powodować usterki.

  • izolacja materaca – skrzypiące łóżko może być skutkiem stykania się ramy z materacem. Warto tu spróbować oddzielić od siebie te dwa elementy, nawet za pomocą starych, nienoszonych ubrań lub filców czy gumowych tulejek przy metalowej ramie.

Sposobów na to, co zrobić, by łóżko nie skrzypiało, jest naprawdę wiele. Wierzymy, że wśród powyższych propozycji znajdziesz rozwiązanie swojego problemu.

Skrzypiące łóżko – co zrobić, jeśli żaden sposób nie działa?

Za Tobą już dziesiątki prób, znasz już też teoretyczne odpowiedzi na to, jak wzmocnić stelaż czy ramę łóżka, jednak wszystko to jest bezskuteczne? Być może nadszedł czas na wymianę tego mebla. Każdy element wyposażenia ma swoje limity eksploatacyjne, po których zwyczajnie nic nie da się zrobić. Wtedy pozostaje tylko wymiana skrzypiącego łóżka na nowe.

Meble z Krakowa to sklep oferujący najwyższej jakości meble drewniane. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam produkować jakościowe i trwałe wyposażenie domu charakteryzujące się ponadczasową estetyką. Proponujemy m.in wygodne i trwałe łóżka drewniane stworzone z takich rodzajów drewna, jak:

Uzupełnieniem naszej oferty są także inne elementy i akcesoria niezbędne do kompletnego złożenia łózka tj.:

Zapraszamy!

Komentarze

Zostaw swój komentarz!